Озвучено прогноз врожаю зернових та олійних в Україні

Україна у 2022 р. може отримати врожай зернових та олійних культур на рівні 66,5 млн т, які будуть зібрані з площі близько 18,8 млн га. Такий прогноз озвучила Українська зернова асоціація.

Нагадаємо, раніше в УЗА прогнозували, що Україна може отримати зернових та олійних культур близько 63 млн т.

Зокрема врожай пшениці в Україні експерти УЗА очікують на рівні 19,2 млн т, що суттєво нижче від рекорду минулого року (33 млн тонн), проте втричі перевищує щорічне внутрішнє споживання зернової. При цьому перехідні запаси пшениці минулого врожаю складають майже 10 млн т. Експорт пшениці у 2022/23 МР за умов такого показника врожаю та з врахуванням великих перехідних запасів може скласти близько 10 млн т.

«Ячменю в п.р. можемо зібрати на рівні 6,6 млн т (у 2021 — 10,1 млн т), то ж експорт у 2022/23 МР можна очікувати на рівні 2 млн т. Врожай кукурудзи можна очікувати на рівні 26,1 млн т (37,6 млн т), при цьому її експорт може скласти близько 15 млн т», — зазначили в УЗА.

Що стосується олійних культур, то врожай соняшнику в Україні можна очікувати на рівні 9 млн т (у 2021 - 16,9 млн т). Виробництво ріпаку прогнозується на рівні 1,5 млн т (2,9 млн т), а його експорт 2022/2023 МР очікується на рівні 1,3 млн т. Врожай сої очікується на рівні 2,1 млн т (3,5 млн т), а експорт у 2022/23 МР - на рівні 0,8 млн т.

slider photo

Джерело: KURKUL.COM

 
Інші статті за темою
Валюта під імпорт подорожчає на 10% через новий збір
Уряд пропонує запровадити додатковий збір, який здорожчить імпорт на 10%.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Ціни на українську соняшникову олію продовжують знижуватись
На українському експортному ринку нерафінованої соняшникової олії з початку липня спостерігається знижувальний ціновий тренд.
Литва почала залізничні перевезення пального для України в обхід Білорусі
Вантажна компанія LTG Cargo розпочала залізничні перевезення вироблених підприємством Orlen Lietuva нафтопродуктів для України в обхід Білорусі.
Україна заборонила експорт азотних добрив
Квоту на експорт добрив мінеральних або хімічних, азотних знижено з 210 тис. т на квартал до нуля.
Мінінфраструктури підвищило тарифи на вантажні перевезення на 70%
Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією УЗ про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.
Ринок міндобрив під час воєнного стану: нарада мінагро
Міністерство агрополітики спільно з представниками Всеукраїнського Конгресу Фермерів та інших профільних асоціацій обговорювали ситуацію на ринку міндобрив в Україні.
Україна та ЄС погодили текст угоди про лібералізацію автоперевезень
Єврокомісія погодила фінальний текст Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом.
наверх