Аграрії закликають не скасовувати податкові пільги на пальне

З 1 липня 2023 року в Україні планують повернути ПДВ та акцизи на пальне, які скасували в березні 2022 року, до довоєнного рівня. Таке рішення прийняла Верховна Рада України ще 21 вересня 2022 року, проголосувавши за законопроєкт №7668-д (наразі Закон України №2618-ІХ), котрий скасовує податкові пільги на паливо у два етапи. Про це повідомляє пресслужба УКАБ, пише agronews.ua.

Перший – відбувся у вересні 2022 року, коли згідно положень Закону №2618-ІХ, було повернуто акцизи у розмірі 100 євро за 1000 л бензину та дизпалива. Але при цьому ПДВ залишився на рівні 7%.

Другий етап планується з 1 липня 2023 року, коли акцизи буде поновлено до довоєнного рівня і ставку ПДВ повернуто до 20%. Після таких змін акциз на бензин зросте більше ніж удвічі – до €213, на дизпальне – майже на 40% – до €140 за 1000 л.

На жаль, період повного скасування пільг співпадає з початком збору врожаю та підвищеного попиту на паливо з боку аграріїв.

Крім того, скасування пільгового режиму оподаткування пального з 1 липня 2023 року, враховуючи, що все ще триває гаряча фаза війни, є передчасним та негативно вплине на рівень цін і фінансову стійкість суб’єктів господарювання.

Тому, наразі у ВРУ зареєстровано законопроєкт №9174, яким пропонується зберегти пільговий режим оподаткування пального на весь період воєнного стану.

“Сподіваємося, що найближчим часом зазначений законопроєкт №9174 буде розглянуто та підтримано профільним Комітетом ВРУ та проголосовано у сесійній залі”, – підкреслили в УКАБ.
Інші статті за темою
Вітаємо з Великоднем!
Дорогі друзі! У цей святковий день Пасхи, хочемо щиро вітати вас від усієї команди Richfield!
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Імпорт добрив на 35% перевищує вітчизняне виробництво
Завод азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив у першому кварталі 2024 року.
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
Планові закупівлі чи добрива «з коліс».
Ринок добрив в Україні за останні роки суттєво змінився: з початком повномасштабної війни
Аграрії почали активно купувати селітру після зниження цін
Гуртові постачальники КАС на початку березня продавали продукт дорожче ніж аміачну селітру. Рекомендовані роздрібні ціни на КАС
наверх