Імпорт добрив на 35% перевищує вітчизняне виробництво

Заводи азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив у першому кварталі 2024 року.

Як говориться в повідомленні компанії Group DF, черкаський «Азот» виготовив 404,3 тис. т, а "Рівнеазот" - 128 тис. т.

Структура виробництва досить стабільна: незмінним лідером залишається аміачна селітра (виготовлено 246 тис. т), друге місце – КАС (123,8 тис. т), третє – карбамід (123,5 тис. т). Обсяг виробництва ІАС трохи зріс порівняно з минулим роком, склавши 15,8 тис. т, аміаку - 9,08 тис. т.

«Якщо порівняти виробничі результати Ostchem за 1 квартал цього року з аналогічним періодом минулого року, коли наші заводи виготовили 515,5 тис. т мінеральних добрив, ми побачимо, що зростання виробництва вже фактично зупинилося. Причина: український ринок завалень імпортними добривами. У 1 кварталі 2024 року імпорт становив 701,2 тис. т, що на 35% перевищив вітчизняне виробництво. Імпорт продовжує вбивати вітчизняне виробництво. Вже чотири виробники добрив припинено — це ОПЗ, «Дніпроазот», «Рівнеазот» та «Сумихімпром», — прокоментував керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

За його словами, насамперед українські хімзаводи втрачають ринок карбаміду: в 1 кварталі Україна виробила 123,5 тис. т, а імпорт становив 181 тис. т. 88% всього імпортного карбаміду було завезено з Азербайджану та Туркменістану — держав, дружніх до Росії. Свої позиції найсильнішого імпортера добрив до України сьогодні також нарощує Польща.

«Польща сьогодні завалена дешевими російськими та білоруськими удобреннями, вони не потрапили під санкції ЄС. Весь надлишок добрив із польського ринку вони перенаправляють в Україну», — додав Арестархов.

Інші статті за темою
Використання КАС у посівах сільськогосподарських культур
Як відомо, КАС – єдине азотне добриво, що містить у своєму складі водночас три форми азоту. Тому після внесення КАС у ґрунт воно діє пролонговано, а рослини забезпечуються азотом впродовж усієї вегетації.
Азотні добрива помітно дешевшають
Україна з початку року імпортувала 542 тис. т азотних добрив. Частина з них йде на сировину для виробництва КАС.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Внесення добрив в умовах посухи
Як вносити азотні добрива, щоб нестача вологи не позначилася на вмісті білка у пшениці?
Вітаємо з Великоднем!
Дорогі друзі! У цей святковий день Пасхи, хочемо щиро вітати вас від усієї команди Richfield!
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
наверх