Чому добрива не дешевшають?

Азотні добрива дійшли до пікової ціни на Світовому ринку. Про це свідчить останнє здешевлення карбаміду на Балтиці та на Чорному морі.

Ціна на карбамід на минулому тижні знизилась на $10/т на Чорному морі і склала $420-440/т. Очікується, що з 16 по 20 серпня Індія вийде з тендером на закупівлю товару для поставки на жовтень. Наразі більшість обсягів на вересень у основних виробників розпродані. Однак, Туреччина також купує карбамід, компанія Торос проводила на минулому тижні тендер на закупівлю 30 тис. тонн з поставкою в першій поливні вересня.

Попит на карбамід в США настільки високий, що гранульований товар подорожчав на $18 в порту Нола (США) ($420-438/т, FOB). В Єгипті ціна на гранульований карбамід залишалась стабільною, близько $460/т, FOB, навал.

Подорожчання фрахту та підвищення ціни на газ ($520 за мегаватт газу - ціна на вересневий фьючерс на TTF) лякають покупців, які часто не можуть знайти азотні добрива по адекватній ціні, особливо у великих обсягах, тож товар частіше купується заздалегідь. Власне, купівля за 2-3 місяця і дозволяє цінам на азотні добрива зберігатись на високому рівні. Тож незначне здешевлення карбаміду на Чорному морі і в Балтиці, на нашу думку, є тимчасовим.

Джерело: Інфоіндустрія

Інші статті за темою
Мінагрополітики підписало з учасниками зернового ринку додаток до Меморандуму про взаєморозуміння
19 жовтня учасники зернового ринку і Міністерство аграрної політики і продовольства України підписали додаток до Меморандуму про взаєморозуміння на 2021/2022 маркетинговий рік.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Темпи зростання сільгоспвиробництва в Україні істотно прискорилися
За підсумками перших 8 місяців п.р. обсяги виробництва сільгосппродукції в господарствах усіх категорій України зросли на 8,4% у порівнянні з показником аналогічного періоду роком раніше. Про це 20 вересня повідомила прес-служба Державної служби статистики України.
В морському порту "Південний" планують побудувати новий термінал з перевалки зернових та олійних культур
Компанія "Техагро" планує побудувати новий термінал для прийому і перевантаження зернових та олійних вантажів в порту "Південний"
Особливостi зональних систем удобрення
В публікації роглянуто особливості зональних систем удобрення України.
Особливості застосування калійних добрив
В статті розглядаються особливості та нюанси в застосуванні калійних добрив з урахуванням типів ґрунтів та культур стосовно яких вони застосовуються.
Черкаський «Азот» завершив модернізацію цеху з виробництва аміаку
На Черкаському «Азоті», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, завершено модернізацію цеху з виробництва аміаку А-5. Інвестиції складають 22,28 млн гривень.
Президент України підписав зміни до системи агрострахування
Як наголошується в повідомленні, підписаний закон покликано забезпечити фінансову стабільність виробників за несприятливих погодних умов, сприяти збільшенню застрахованих сільськогосподарських угідь і розширенню ринку страхування такої продукції.
наверх