Мінінфраструктури підвищило тарифи на вантажні перевезення на 70%

Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією УЗ про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Відповідний наказ №441 "Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги", міністр Олександр Кубраков підписав 22 червня, документ було зареєстровано у Мін'юсті 24 червня.

На відміну від кількох попередніх підвищень минулого року, цього разу коефіцієнти підвищено однаково - на 70% - для всіх 20 видів вантажів.

"З 1 липня 2022 року Міністерство інфраструктури проведе планову індексацію тарифів на вантажні перевезення", – йдеться в анонсі призначеної на 29 червня пресконференції голови правління УЗ Олександра Камишина.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту наказу, з яким ознайомилося агентство "Інтерфакс-Україна", УЗ планує отримати додатково понад 11 млрд грн до кінця 2022 року завдяки цьому підвищенню тарифів.

Компанія зазначила, що за підсумками перших п'яти місяців цього року через війну перевезення вантажів впали у 2,9 раза - до 27,1 млн тонн, зокрема у внутрішньому сполученні у 2,7 раза - до 14,5 млн тонн, на експорт - у 2,5 раза, до 10,8 млн тонн, на імпорт - у 6,4 рази, до 1,6 млн тонн, тоді як транзит обрушився майже удесятеро - до 0,3 млн тонн.

УЗ також зазначила, що її орієнтовні витрати на відновлення пошкоджень від війни перевищать 100 млрд грн.

Як повідомлялося з посиланням на наказ Мінінфраструктури від 29 жовтня 2021 року, з початку 2022 року тарифи на перевезення групи вантажів 1-го тарифного класу залізничних зросли на 9%.

Цьому передувало рішення щодо підвищення тарифів з 17 серпня 2021 року на вантажоперевезення групи вантажів 1-го та 2-го тарифних класів на 8%, а з січня 2022 року - на 20,4% та 6,5% відповідно.

Тоді УЗ оцінювала додаткові доходи від підвищення тарифів у 2 млрд грн у 2021 році та 12,3 млрд грн - у 2022 році.

УЗ у 2021 році, згідно з попередніми даними, отримала 457 млн грн чистого прибутку проти збитку в 11,9 млрд грн роком раніше.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Інші статті за темою
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
Планові закупівлі чи добрива «з коліс».
Ринок добрив в Україні за останні роки суттєво змінився: з початком повномасштабної війни
Аграрії почали активно купувати селітру після зниження цін
Гуртові постачальники КАС на початку березня продавали продукт дорожче ніж аміачну селітру. Рекомендовані роздрібні ціни на КАС
Ціна на карбамід виросла на 20% з початку року
В порівнянні з рівнем цін в кінці четвертого кварталу 2023 року, в лютому вони були на 20% вищими. Росту цін сприяли спад пропозицію на Сході та
Зі святом весни!
Дорогі наші жінки! З нагоди 8 березня, від усього колективу RICHFIELD хочемо від щирого серця привітати вас! Ви - невтомні героїні, що даруєте світло своєю силою, красою та безмежним теплом.
наверх