Осіннє підживлення ослаблених посівів

На ослаблених посівах краще застосовувати осіннє підживлення, яке є більш виправданим для формування врожаю, ніж весняне і тим більше підживлення по мерзлоталому ґрунту.

У багатьох регіонах України в цьому році він наполегливо рекомендує застосовувати саме осіннє підживлення. Водночас відповідає на питання, які удобрення підійдуть для цього.

«Ми випробовували різні види добрив, зокрема, аміачну селітру, сульфат амонію і карбамід упродовж кількох років, які відрізнялися погодними умовами — режимом зволоження і температурою повітря і т.д. І я вам скажу, що у більшості років істотної різниці між цими видами добрив не було. Ми рівнялися на однакову дозу діючої речовини. Тобто, якщо ми вносили 30 кг/га азоту, що карбамід, що селітра, що сульфат амонію були майже рівнозначними. Але у посушливому 2024 році картина різко помінялася на користь аміачної селітри, — розповів науковець

Таким чином в умовах посухи набагато краще спрацювала аміачна селітра, найгірше — сульфат амонію. Карбамід продемонстрував проміжний результат попри заяви різних фахівців про те, що карбамід для підживлення поверхневим способом — це марно витрачені гроші.

На питання яким способом вносити врозкид чи сівалкою, він каже, що краще всього вносити сівалкою, якщо фаза рослин дозволяє.

 

«Але у більшості випадків з осені ми ті посіви, які сівалкою не можна підживити, тому що буде загортання рядків, підживлюємо врозкид. Врозкид я би рекомендував орієнтуватися на аміачну селітру. Або на КАС. Це ті види добрив які є найбільш безпроблемними незалежно від погодних умов року. Тому вносьте азот з осені на ослаблених посівах і цим самим ви врятуєте і значною мірою підтягнете його до гарної врожайності, — радить Сергій Авраменко.
Інші статті за темою
Ринок азотних добрив лишається привабливим
На минулому тижні тривала торгівля газом з поставкою в листопаді і грудні 2024 року. В торгах на Український енергетичній
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Ефективне застосування азоту
Азот - це складова рослинних протеїнів, хлорофілу, ДНК (генетичний код), ензимів та багатьох інших компонентів, необхідних для росту рослин.
Науковець визначив найкращий спосіб підживлення ослаблених посівів озимих зернових культур.
Ослаблені посіви озимих зернових культур, особливо після таких попередників як соняшник чи кукурудза, після яких залишається багато рослинних решток
З днем працівників сільського господарства!
Вітання до Дня працівника сільського господарства від компанії RICHFIELD, в якому висловлюється вдячність за працю, побажання миру, сили та натхнення, з акцентом на майбутнє закінчення війни і процвітання України.
Виробництво добрив в Україні скоротилось на 15%
Заводи азотного холдингу OSTCHEM виготовили 1,33 млн. тонн мінеральних добрив за 9 місяців 2024 року.
В Україні подорожчав карбамід
Згідно моінторингу компанії Інфоіндустрія, аміачна селітра та сульфат амонію лишились в цінах минулого місяця
Амміачна Селітра від Gemlik в Порту Ізмаїл!
4-5 листопада до порту Ізмаїл прибуде судно з амміачною селітрою N34% від турецького виробника Gemlik. Упакована в біг-беги по 1000 кг, вона готова до відправлення за спеціальними цінами
наверх