Україна та ЄС погодили текст угоди про лібералізацію автоперевезень

Єврокомісія погодила фінальний текст Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна - ЄС, повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Фінальні консультації між делегаціями України та Європейської комісії відбулися за участю керівництва міністерства аграрної політики та продовольства України, міністерства інфраструктури України, АТ «Укрзалізниця».

«Угода передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів. Підписання документа заплановане наприкінці червня п.р», - зазначили в пресслужбі.

Як наголосив під час зустрічі міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, наразі надважливим для України та ЄС є спрощення та прискорення процедур з логістики.

«Підписання Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна - ЄС скасовує необхідність отримання відповідних дозволів на постійній основі та дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску», - сказав він.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, зі свого боку, зазначив, що українська сторона паралельно працює над розбудовою прикордонної інфраструктури, яка б значно збільшила пропускну спроможність на західних кордонах. Зокрема, в рамках проєкту «Відкритий кордон» буде ліквідовано всі вузькі місця на кордоні.

Джерело: APK-INFORM

Інші статті за темою
Валюта під імпорт подорожчає на 10% через новий збір
Уряд пропонує запровадити додатковий збір, який здорожчить імпорт на 10%.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Ціни на українську соняшникову олію продовжують знижуватись
На українському експортному ринку нерафінованої соняшникової олії з початку липня спостерігається знижувальний ціновий тренд.
Литва почала залізничні перевезення пального для України в обхід Білорусі
Вантажна компанія LTG Cargo розпочала залізничні перевезення вироблених підприємством Orlen Lietuva нафтопродуктів для України в обхід Білорусі.
Україна заборонила експорт азотних добрив
Квоту на експорт добрив мінеральних або хімічних, азотних знижено з 210 тис. т на квартал до нуля.
Мінінфраструктури підвищило тарифи на вантажні перевезення на 70%
Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією УЗ про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.
Ринок міндобрив під час воєнного стану: нарада мінагро
Міністерство агрополітики спільно з представниками Всеукраїнського Конгресу Фермерів та інших профільних асоціацій обговорювали ситуацію на ринку міндобрив в Україні.
В Україні починається підготовка до найскладнішого в історії збору врожаю
Посівну кампанію, незважаючи на безпрецедентні виклики, було проведено успішно.
наверх