В Україні поширюються хвороби на посівах озимих

Поточні агрокліматичні умови в Україні створюють передумови для розвитку та поширення хвороб, здебільшого на ранніх загущених посівах озимих зернових культур. Про це йдеться в даних моніторингу Держпродспоживслужби, повідомила пресслужба Мінагрополітики України, пише agronews.ua.

Як уточнюється, на 5-31% обстежених площ борошнистою росою, септоріозом уражено 2-6%, макс. 10-15% рослин у Житомирській та Миколаївській областях, кореневою гниллю – 1-4%, макс. 8% рослин у Житомирській та Львівській, бурою листковою іржею – 1% рослин у Тернопільській.

На посівах озимого ячменю в Закарпатській, Жиитомирській, Львівській та Миколаївській областях гельмінтоспоріозом уражено 2-7% рослин. На рослинах озимого жита в західних областях продовжується розвиток кореневої гнилі, борошнистої роси, септоріозу, якими уражено 1-3%. Для збереження зимостійкості рослин посіви оздоровлюють рекомендованими фунгіцидами.

«За потепління (3-5°С) та достатньої зволоженості повітря (90-100%) можна очікувати подальшого розвитку хвороб», – зазначають фахівці.

Також повідомляється, що сприятливі гідротермічні умови зумовили розвиток і розповсюдження хвороб озимого ріпаку. На 8-24% обстежених площ, 0,5-8%, макс. 10-16% рослин (Житомирська, Рівненська обл.) уражено пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю. У Бердичівському районі Житомирської області чорною ніжкою охоплено до 15% рослин.

«Для запобігання переростання та покращення перезимівлі рослин у фазі 5-6 листків культури рекомендовано провести обробку дозволеними препаратами», – рекомендують у відомстві.
Інші статті за темою
Вітаємо з Великоднем!
Дорогі друзі! У цей святковий день Пасхи, хочемо щиро вітати вас від усієї команди Richfield!
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Імпорт добрив на 35% перевищує вітчизняне виробництво
Завод азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив у першому кварталі 2024 року.
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
Планові закупівлі чи добрива «з коліс».
Ринок добрив в Україні за останні роки суттєво змінився: з початком повномасштабної війни
Аграрії почали активно купувати селітру після зниження цін
Гуртові постачальники КАС на початку березня продавали продукт дорожче ніж аміачну селітру. Рекомендовані роздрібні ціни на КАС
наверх