Посуха менш вагомий фактор для агровиробництва ніж доступність електроенергії

Складні погодні  умови, зокрема посуха, не вплинули глобально на врожай та ціни сільгоспкультур. Але наслідки можуть бути відчутними у 2025 році. Особливо це вплине на врожай озимих.

Про це розповів перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький під час виступу на дискусії «Посуха та війна, яким буде врожай цьогоріч, і як це  вплине на економіку».

За його словами, українські агропідприємці вже адаптувалися до викликів з початку повномасштабного вторгнення рф,  виробництво агропродукції по всім категоріям культур стабілізувалося.

«По більшості овочевих культур, ягід та фруктів Україна має власне забезпечення. Високих цін, як у 2022 році, коли Україна тимчасово втратила частину Запорізької та  Херсонської областей, не буде. Але й надто низьких цін не варто очікувати. Попит на продукцію знизився, і ринок адаптувався до нових умов. Будуть міжсезонні коливання, традиційно навесні ціни зростуть через зберігання овочів і фруктів у сховищах. Головний фактор, що впливатиме на ціни, в тому числі, і на молокопродукти, – доступність електроенергії», – зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра повідомив, що кліматичні зміни цьогоріч частково вплинули на врожай  зернових та олійних, який буде меншим близько на 12%.  Спека вплинула на кормові культури, внаслідок чого зменшилося виробництво молока і відповідно зросли  ціни на молочні продукти.

Натомість суттєвих коливань у виробництві м’яса птиці, свинини, ВРХ, яєць  немає.

Також очікується  гарний врожай цукрових буряків. Виробництво цукру складе 1,6 млн тонн при внутрішньому споживанні – 900 тис. тонн, Тобто цукру достатньо і для внутрішнього ринку, і для експорту.

Врожай гречки  буде меншим, але з урахуванням торішніх запасів крупи буде більшим, ніж достатньо.

Інші статті за темою
День захисників і захисниць України
Щиро вітаємо вас із Днем захисника та захисниць України!
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Причини виникнення дефіциту азоту на різних типах ґрунтів України
Виникнення сучасної проблеми азоту в мінеральному живленні рослин у землеробстві різних країн світу можна пояснити трьома головними причинами.
Як покращити засвоєння добрив рослинами
Серед актуальних проблем сучасного агропромислового виробництва на особливу увагу заслуговує науково обґрунтоване застосування добрив.
Успішний менеджмент фосфору
Серед основних елементів живлення рослин (NPK) агрономії всіх країн найбільшу увагу виділяють фосфору. На відміну від багатьох інших елементів, внесений у грунт фосфор практично не перевищується від зони внесення.
ОПЗ запускається в святкові дні
Світовий ринок азотних готується до чергового зростання в жовтні і запуск найпотужнішого українського виробдника добрив може відбутись у вдалий час.
З Днем Незалежності України!
Шановні українці! Вітаємо вас з Днем Незалежності України! Цей день є символом нашої свободи, сили та єдності.
Виробник добрив у Черкасах повернув у роботу цехи аміаку та карбаміду
Черкаський «Азот» відновив роботу двох ключових цехів — цеху аміаку (цех А-5) та карбаміду (цех М-6).
наверх