Аграріям розповіли, яких добрив найбільше не вистачатиме у 2022 р.

Поточна ситуація на українському ринку добрив характеризується як стабільна. Перш за все через низьку активність споживачів добрив. Але вже на початку агросезону 2022 року прогнозується нестача товару і найбільше спостерігатиметься дефіцит аміачної селітри та сульфату амонію.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» Сергій Рубан в коментарі для Latifundist.com.

Він акцентував, що вартість більшості мінеральних добрив зупинилася на відмітках кінця листопада. Основною причиною стабілізації, на думку експерта, є зниження платоспроможного попиту з боку споживачів.

«Питання не лише в нестабільній ситуації на ринку аграрної продукції. Після галопуючого зростання цін, яке ми спостерігали в останні 3 місяці, споживачі очікують стабілізації і зниження цін на добрива. Крім того, товарний баланс добрив у 2021 р. вже перевищив обсяги споживання у 2020 р. по напрямкам NP, NPK, карбамід і КАС. Нижче очікуваних були обсяги постачання селітри і сульфату амонію», — прокоментував Сергій Рубан.

На думку експерта, жорсткого дефіциту добрив на ринку не буде. Однак селітра і сульфат амонію знаходяться в зоні ризику. Попит на ці добрива може перевищити пропозицію.

«Станом на грудень 2021 року попит на КАС є найбільш високим серед всіх азотних добрив. Завдяки властивостям цього добрива, саме КАС сприймають як універсальну заміну іншим азотним добривам в весняний період. Тому споживання КАС в сезоні 2021-2022 рр. швидше за все перевищить 1,2 млн тонн», — акцентував директор з маркетингу UMF.

За його прогнозами, вірогідність, що поточна стабілізація цін триватиме і в січні 2022 року — мінімальна. Інфляційні процеси на світовому ринку тривають.

Він додав, що уряди великих країн так і не застосували дієвих заходів по стримуванню зростання обсягу грошової маси на ринку. Ціна на SPOT природній газ на ринку ЄС з 15 листопада по 15 грудня зросла на 43%.

«Курс гривні до долара США закладено в бюджет 2022 р. на рівні 28,6–28,7 грн/$. Тому зберігається висока вірогідність чергового раунду зростання цін в кінці грудня 2021 року- січні 2022 р.», — підсумував Сергій Рубан.

Джерело: superagronom.com

Інші статті за темою
Внесення добрив в умовах посухи
Як вносити азотні добрива, щоб нестача вологи не позначилася на вмісті білка у пшениці?
Вітаємо з Великоднем!
Дорогі друзі! У цей святковий день Пасхи, хочемо щиро вітати вас від усієї команди Richfield!
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Імпорт добрив на 35% перевищує вітчизняне виробництво
Завод азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив у першому кварталі 2024 року.
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
Планові закупівлі чи добрива «з коліс».
Ринок добрив в Україні за останні роки суттєво змінився: з початком повномасштабної війни
наверх