НААН дає поради щодо підживлення культур

За повідомленням пресслужби Мінагрополітики, доза азотних добрив у весняне підживлення визначається багатьма чинниками (попередник, стан посівів, рівень основного удобрення) і запасами мінерального азоту у ґрунті. Саме тому «насамперед потрібно провести підживлення зріджених та недостатньо розвинених посівів, де орієнтовна доза азотних добрив у діючій речовині на час відновлення весняної вегетації повинна становити 60-70 кг/га, на посівах у задовільному стані — 50-60 кг/га, у доброму — 20-30 кг/га. На добре розкущених посівах озимих (передусім жита озимого) за умови їх доброї перезимівлі, перше підживлення рослин у ранньовесняний період можливо перенести на період через 8-10 днів після відновлення весняної вегетації».

Слід зауважити, що це загальноприйняті, перевірені наукою та багаторічним виробничим досвідом дози азотних добрив для підживлення посівів озимих зернових культур залежно від їхнього стану після перезимівлі.

«В умовах цього року виробники, у більшій мірі, мають самостійно прийняти рішення щодо підживлення озимих культур на кожному полі, керуючись перш за все наявністю певного виду добрив, їх кількістю і необхідністю розподілу між озимими та ярими культурами, стану посівів та з огляду на мінімізацію проходів техніки по полю задля економії пального, оскільки цьогорічна ситуація на ринку добрив потребує оптимізації системи удобрення рослин та підвищення її ефективності» — йдеться у повідомлені.

Разом з тим, необхідно пам’ятати також про непродуктивні втрати азоту для різних видів добрив: карбамід – 4-45 %, сульфат амонію – 24-27 %, селітра аміачна – 18-20 %, селітра кальцієва – 10-12 %, КАС – 3-5 %.

 

Джерело: ІНФОІНДУСТРІЯ

Інші статті за темою
Ринок азотних добрив лишається привабливим
На минулому тижні тривала торгівля газом з поставкою в листопаді і грудні 2024 року. В торгах на Український енергетичній
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Ефективне застосування азоту
Азот - це складова рослинних протеїнів, хлорофілу, ДНК (генетичний код), ензимів та багатьох інших компонентів, необхідних для росту рослин.
Науковець визначив найкращий спосіб підживлення ослаблених посівів озимих зернових культур.
Ослаблені посіви озимих зернових культур, особливо після таких попередників як соняшник чи кукурудза, після яких залишається багато рослинних решток
З днем працівників сільського господарства!
Вітання до Дня працівника сільського господарства від компанії RICHFIELD, в якому висловлюється вдячність за працю, побажання миру, сили та натхнення, з акцентом на майбутнє закінчення війни і процвітання України.
Осіннє підживлення ослаблених посівів
На ослаблених посівах краще застосовувати осіннє підживлення яке є більш виправданим для формування врожаю
Виробництво добрив в Україні скоротилось на 15%
Заводи азотного холдингу OSTCHEM виготовили 1,33 млн. тонн мінеральних добрив за 9 місяців 2024 року.
В Україні подорожчав карбамід
Згідно моінторингу компанії Інфоіндустрія, аміачна селітра та сульфат амонію лишились в цінах минулого місяця
наверх