НААН дає поради щодо підживлення культур
За повідомленням пресслужби Мінагрополітики, доза азотних добрив у весняне підживлення визначається багатьма чинниками (попередник, стан посівів, рівень основного удобрення) і запасами мінерального азоту у ґрунті. Саме тому «насамперед потрібно провести підживлення зріджених та недостатньо розвинених посівів, де орієнтовна доза азотних добрив у діючій речовині на час відновлення весняної вегетації повинна становити 60-70 кг/га, на посівах у задовільному стані — 50-60 кг/га, у доброму — 20-30 кг/га. На добре розкущених посівах озимих (передусім жита озимого) за умови їх доброї перезимівлі, перше підживлення рослин у ранньовесняний період можливо перенести на період через 8-10 днів після відновлення весняної вегетації».
Слід зауважити, що це загальноприйняті, перевірені наукою та багаторічним виробничим досвідом дози азотних добрив для підживлення посівів озимих зернових культур залежно від їхнього стану після перезимівлі.
Разом з тим, необхідно пам’ятати також про непродуктивні втрати азоту для різних видів добрив: карбамід – 4-45 %, сульфат амонію – 24-27 %, селітра аміачна – 18-20 %, селітра кальцієва – 10-12 %, КАС – 3-5 %.
Джерело: ІНФОІНДУСТРІЯ