Зросли закупівельні ціни на олійні

Перебої з енергопостачанням перешкоджають роботі промислових підприємств України, зокрема, портової інфраструктури, внаслідок чого олійні культури направляють на експорт, а не переробку. Активний експорт зерна та продуктів переробки у вересні та жовтні зерновим коридором значно уповільнився у листопаді та грудні на тлі штучних затримок огляду судів російськими інспекторами у складі СКЦ, тому трейдери переорієнтують постачання в напрямку ЄС, пише GrainTrade, пише agronews.ua.


Як зазначається, у першій декаді грудня експорт олійних культур та соняшникової олії з України уповільнився, тоді як експорт соняшникового шроту різко збільшився. За 1-8 грудня було експортовано 159 тис. т соняшникового шроту, з яких понад 70%, або 112,4 тис. т було відвантажено до Китаю. У поточному сезоні (з 1 вересня) вже експортовано 1,2 млн т шроту. Активний експорт шроту на тлі зупинки переробних заводів призвів до зростання внутрішніх цін, але ціни попиту з боку ЄС знову починають опускатися.


Протягом 1-7 грудня Україна експортувала 55,3 тис. т соняшникової олії, з них 19,5 тис. т — до Румунії, 9,3 тис. т — до Болгарії, а загалом у 2022/23 МР експорт олії сягнув 1,5 млн т. Основні олієналивні термінали в Миколаєві постраждали від ракетних обстрілів, а майже всі заводи на узбережжі Чорного моря не працюють, тому експорт олії через порти йде дуже повільно.


Експорт соняшнику в 2022/23 МР склав 962 тис. т, зокрема за зазначений період — 74,8 тис. т, з яких 26,9 тис. т було відвантажено до Болгарії та 19,6 тис. т — до Румунії. Цьогорічний урожай соняшнику не перевищить 10 млн т, тому в разі активного експорту конкуренція за обсяги між переробниками та експортерами у другій половині сезону значно посилиться.


У той же час експорт сої у 2022/23 МР склав 907,7 тис. т, зокрема протягом звітного тижня — 58,5 тис. т, з яких 51%, або 29,9 тис. т через порти Дунаю були відвантажені до Туреччини. Виробництво сої у поточному сезоні складе 3,6 млн т, з яких всередині країни планується переробити приблизно 1 млн т.
Експорт ріпаку у 2022/23 МР сягнув майже 2,9 млн т, зокрема за період 1-7 грудня — 38,9 тис. т, з яких 12 тис. т було відвантажено до Польщі та 13 тис. т — до Румунії. Експортний потенціал вітчизняного ріпаку в поточному сезоні вже майже вичерпано.

 
Інші статті за темою
Азотні добрива помітно дешевшають
Україна з початку року імпортувала 542 тис. т азотних добрив. Частина з них йде на сировину для виробництва КАС.
АКТУАЛЬНІ ЦІНИ
Група компаній РІЧФІЛД пропонує мінеральні добрива за вигідними цінами з можливістю оплати по факту завантаження на складі чи доставки в господарство.
Внесення добрив в умовах посухи
Як вносити азотні добрива, щоб нестача вологи не позначилася на вмісті білка у пшениці?
Вітаємо з Великоднем!
Дорогі друзі! У цей святковий день Пасхи, хочемо щиро вітати вас від усієї команди Richfield!
Імпорт добрив на 35% перевищує вітчизняне виробництво
Завод азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. т мінеральних добрив у першому кварталі 2024 року.
Мінеральне живлення соняшника у різні періоди розвитку
Для того, щоб отримати високий урожай соняшнику, важливо забезпечити рослини всіма необхідними елементами живлення.
Мінеральне живлення кукурудзи
Оптимізація внесення мінеральних добрив з огляду на критичні фази розвитку рослин кукурудзи збільшує ефективність їхнього застосування.
Внести та не втратити азот: кроки для забезпечення кращого азотного живлення
Проблеми експортних рестрікцій вирощеного збіжжя, доступності фінансових інструментів, високих цін на МТЗ та неможливості безпечного довгострокового планування через війну
наверх